„Rożany tydzień” podczas zajęć specjalistycznych.

Wrzesień w naszym mieście kojarzy się mieszkańcom nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego, ale przede wszystkim z wielkim świętem naszego miasta jakim jest Święto Róży. W tym roku była to już 50 edycja tego niezwykłego wydarzenia. Uczniowie naszej szkoły mogli wspominać owe wydarzenie jeszcze podczas zajęć specjalistycznych: rewalidacyjnych i korekcyjno – kompensacyjnych. Wspólnie poznaliśmy rodzeństwo: Rożę i Wawrzyńca, którzy cudownie przybliżyli nam legendę o powstaniu naszego miasta, opowiedzieli o herbie Kutna, o różach, które zalewają nasz region, a także o panu Bolesławie Wituszyńskim, który był „sprawcą” całego tego wydarzenia. Wszystko to dzięki publikacjom wydanym przez Urząd Miasta Kutno – „Kutno miasto róż” (książeczka z zadaniami) oraz „Kutno miasto Róży” (komiks).

Głównym celem tych zajęć było rozwijanie wiedzy na temat naszego regionu oraz przybliżenie jego historii, a także doskonalenie umiejętności głośnego czytania ze zrozumieniem. Po części właściwej zajęć uczniowie mogli sprawdzić swoje „sokole oko” pokonując labirynty, wyszukując elementy odróżniające dwie ilustracje czy wyszukać ukryte słowa. Amatorzy kolorowania mogli pomalować portret Rycerza Piotra z Kutna Hory lub posiłkując się symbolami – stworzyć ilustrację przedstawiającą królową kwiatów – różę. Każdy z nas wyniósł z tych zajęć wiele dobrego.

Opracowała: Dorota Wojciechowska