Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to coroczna akcja, która ma na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zwiększenie zainteresowania bibliotekami szkolnymi.

W bieżącym roku z inspiracji magazynu „Biblioteka w Szkole” świętujemy pod hasłem „Poznajmy się w bibliotece”. Nasza biblioteka to płaszczyzna nie tylko realizacji zainteresowań czytelniczych, ale także miłego spędzenia czasu wolnego grając np. w gry planszowe. To przestrzeń, gdzie nawiązują się nowe znajomości.

Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego programu czytelniczego „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”, w ramach którego uczniowie już teraz mogą realizować zadania (zdobywać moce, wypełniać wyzwania, otrzymywać bonusy) w ramach zabawy „Klub Supermocy”.

Po okresie wakacyjnym i podręcznikowym, od października odbywają się spotkania Koła Przyjaciół Książki. Członkowie czytają młodszym koleżankom i kolegom, przygotowują wystawy książek i gazetki tematyczne.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Wasze bibliotekarki